Wyposażyć pokój dla dzieci jest zawsze trudniejsze

Wyposażyć pokój dla dzieci jest zawsze trudniejsze, niż dla dorosłych. Dziecko przecież trzeba nie tylko wygodne i piękne miejsce, ale i bezpieczne, funkcjonalne i odpowiednie sanitarno-higienicznych. Jak więc wybrać meble dla dzieci?

Meble dla dzieci – zasady wyboru mebli do pokoju dziecięcego

Wyposażyć pokój dla dzieci jest zawsze trudniejsze, niż dla dorosłych. Dziecko przecież trzeba nie tylko wygodne i piękne miejsce, ale i bezpieczne, funkcjonalne i odpowiednie sanitarno-higienicznych. Jak wybrać meble dla dzieci, na co warto zwrócić uwagę i czego unikać – oto główne pytania, które niepokoją troskliwych rodziców. Spróbujmy zrozumieć.

Zalecenia specjalistów

Meble do pokoju dziecięcego muszą być dostosowane do wieku i wzrostu dziecka. Mała łóżko lub niski krzesło, które mogą negatywnie wpłynąć na kształtowanie się kręgosłupa i przerodzić się w poważne problemy ze zdrowiem. Bardzo ważne jest, aby dzieci mogły samodzielnie otwierać drzwiczki szafek, usiąść w ławce itp. Dobrym rozwiązaniem może być meble-transformator, który “rośnie” razem z dziećmi.

Meble dla dzieci dobierany jest z uwzględnieniem zagospodarowania przestrzennego pokoju. Psychologowie zalecają, aby wyróżnić się w pomieszczenie pięć stref: wolna gier, boiska sportowe, do nauki, odpoczynku i snu, na żywo wypoczynkowa.

Każda z wymienionych stref musi być wysokiej jakości oświetlenie. Wielu producentów przewidują mocowania do lamp nad zagłówkiem łóżka lub wbudowane podświetlenie na półkach.

Meble dla dzieci powinny być wykonane w jasnych, przyjemnych dla oka kolorach, ale nie bardzo jasnych, aby nie podrażniać oczy. Idealnie rozcieńczyć jasną, paletę pomieszczenia wieloma luksusowymi akcentami. Dla młodzieży odpowiednie meble naturalnych odcieniach, najlepiej z jasnego drewna: klon, brzoza, orzech, jesion.

Należy wybrać meble z uwzględnieniem charakteru, upodobań i preferencji dziecka. W miarę możliwości, skonsultować się z nim. Kryteria wyboru u dzieci różnią się od dorosłych, ale to nie czyni ich mniej ważne. W przedszkolu dziecko spędzi znaczną część mojego życia, będzie rosnąć i rozwijać się, dlatego pomieszczenie powinno przynieść mu radość właśnie jemu.

Do kwestii bezpieczeństwa

Wybór mebli dziecięcych – to, przede wszystkim, wybór bezpiecznego środowiska dla dziecka. Dlatego kupując elementy wnętrza ważne jest, aby upewnić się, że meble nie zaszkodzi dziecku. Do tego:

Upewnij się, że producent wykorzystał przyjazne dla środowiska, bezpieczne, najlepiej z naturalnych materiałów. W składzie lakierów, farby nie powinno być toksycznych substancji.

Nie wahaj się wymagać od sprzedawcy certyfikat jakości.

Korzystaj z usług zaufanych, sprawdzonych firm, które mają doświadczenie na rynku meblarskim i tworzy pozytywny wizerunek.

Dla dzieci do 10 lat meble powinny mieć zaokrąglone rogi, aby dziecko nie mogło zranić.

Ważne jest, aby dopilnować, aby wszystkie meble były trwałe, nie są bardzo poważne, ale i nie jest zbyt łatwe.

Sprawdź uważnie, aby w produktach nie było małych części, które dziecko może odkręcić, i połknąć.

Wszystkie meble dla dzieci powinny łatwe do czyszczenia, nie gromadzić się kurz lub ładunek elektrostatyczny.Więcej: listwy styropianowe