W ogromnej sieci Internet można znaleźć wiele materiałów

W ogromnej sieci Internet można znaleźć wiele materiałów o tym, co to jest bezpieczeństwo informacji. Jesteśmy już na tyle dobrze wiemy, że nie wolno robić w World wide web — na przykład, przejść w podejrzane linki, dzielić się swoimi hasłami z nieznajomymi, wystawa, nagie zdjęcia, nawet w zamkniętych kont. A co możesz zrobić? O tym i wielu innym portalu “Ja — Rodzic” – powiedziała Irina Władimirowna , doktor nauk filologicznych, docent, kierownik zakładu umiejętności i :

— W rzeczywistości w relacjach między ludźmi ludzkość nie wymyśliła nic więcej mądrego sposobu zapewnienia wzajemnego zrozumienia, oprócz komunikowania się ze sobą. rozmawiać z własnym dzieckiem i żyć jego życiem. I nie ma znaczenia, kiedy dajesz swoje rekomendacje — gdy wyrusza na ulicę, lub gdy wychodzi do Internetu. Jak tylko rodzic zaczyna interesować się polskimi potrzebami dziecka, występuje przydatne zmiana pozycji — dziecko może sam coś podpowiedzieć rodzicowi. I jeśli mama i tata nie będą rozmawiać tonem (pozycja “wiem wszystko”), a powstaną na jedną listwę z dzieckiem, wystąpi wzajemne zrozumienie. I pytanie “Co robić?” zgaśnie sam.
Jak stanąć na jedną listwę i nie stracić autorytet?

Jeśli między dorosłymi a dzieckiem są instalowane zaufania (nie gra w gratisów, nie spekulacje na temat relacji), nigdy nie wystąpi brak szacunku ze strony dziecka, i autorytet w żadnym wypadku nie będzie stracony! Teraz jest czas, kiedy młodsze pokolenie może naprawdę pomagać starszemu opanować przestrzeń informacyjna. Jest to naturalny proces i bać się nie trzeba. Ostatnio w metrze usłyszałam, jak dzieci ogłaszają stacji — w reakcji na to fotelik inwazja w dorosłe życie, wszyscy się uśmiechają. To potwierdza myśl o tym, że dziś dziecko, bez względu na swoje małe doświadczenie, może wziąć na siebie niektórzy dorośli funkcji.
Pomimo zaufania, jednak czy przeglądać strony internetowe, które odwiedzał dziecko i “stać za jego plecami”, podczas gdy on wychodzi do Internetu?

Każdy kontrola rodzicielska musi być umiejętne: pamiętam, jak nam w dzieciństwie było przykro, gdy ktoś uważnie obserwował co robimy. Dorosły musi pamiętać, że dziecko — to zwykły człowiek, tylko ma jeszcze małym życiowym doświadczeniem. To, co boli nas, może urazić i dziecka. Kiedy przychodzi zrozumienie, kontrola staje się bardziej delikatna.

Dostęp do internetu — taka życiowa środa, co zwykła. Tu są te same bramy, domy publiczne, kasyna, ale tutaj — i muzea, piękne parki, biblioteki, kina i wiele innych. Przecież nas nie dręczy myśl, że dziecko, kiedy przechadza się po dziedzińcu, na pewno ucieknie w jakieś nieprzyzwoite miejsce, nauczyły go, że trzeba chodzić w pobliżu swego domu, z obcymi ludźmi, nie rozmawiać, a tym bardziej z nimi nigdzie nie chodzić. Taka praca powinna być przeprowadzona i stosunkowo Sieci. A do ucisku atmosfera, “tam jest niebezpiecznie”, “strasznie”, “tam nie wolno”, “tam nie wolno” nie daje dziecku dostroić się na pozytywną falę. Przełączanie na coś pozytywnego — to wspaniały sposób wychowania dziecka. Przy tym, oczywiście, nie można zapominać o systemach kontroli rodzicielskiej, które pomagają śledzić, w jaki stron “idzie” na dziecko.

Polecamy: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak łóżeczka dla dzieci i oczywiście materac dziecięcy. Polecamy sklep Banaby.pl