Jeśli ktoś z rodziny może pomóc w momencie kaprysów dziecka

Co robić? Się uspokoić. Nic kryminalnego w swoim podrażnieniu na dziecko nie ma. Inne pytanie, jak dać upust temu podrażnienia. Jeśli zaczniesz się trząść dziecko, nerwowo pytać go: “Tak kiedy ty wreszcie przestaniesz?” — to nie przyczyni się do tworzenia korzystnego psychologicznego klimatu dla twojego dziecka. Lepiej powiedz dziecku wszystkie swoje uczucia: “Wiesz, jestem bardzo zmęczona od tego krzyku. Tak i ty chyba też. Dalej z tobą spróbujemy…. (położyć się na brzuch, spojrzeć w okno, posłuchać muzyki….) i się uspokoić…” w Ten sposób użytkownik przyjmuje do wiadomości fakt istnienia u ciebie podrażnienia, dać mu wyjście. A dziecko w swoim zrozumie, że nie go lęk, obawy, a wręcz przeciwnie dać mu inną energię, i najprawdopodobniej wkrótce się uspokoi.

Jeśli ktoś z rodziny może pomóc w (sklep Banaby) momencie kaprysów dziecka, nie wahaj się, weź pomoc. I nie trzeba znowu oskarżają się o to, że jesteś złą matką. słowa Jesienina: “Wielkie widziane z daleka…”. Aby poczuć radość z macierzyństwa, trzeba czasami wyjść z niego.

Brak własnych interesów. Co może być bardziej wyraźne przyczyną depresji po porodzie, jak nie brak własnych interesów!

Być może wydawało się, że po porodzie będziesz człowieka i w stanie zaspokajać swoje potrzeby w większym stopniu, niż w czasie ciąży. Jesteś w błędzie. Mały egoista zabiera cały swój czas, siły, myśli. Istnieją tylko jego potrzeby. A kiedy myśli o (sprawdź łóżka dziecięce) swoich interesach, czy już zapomniał.
Depresja po porodzie

Co robić? Dziecko nigdy nie zapewni ci przestrzeń dla siebie: szukajcie go sami. Używaj snem dziecka – dobra, dzieci dużo śpią – dla zaspokojenia własnych potrzeb. Lubisz czytać? Czytaj! Lubię ćwiczyć jogę? Do przodu! Chcesz obejrzeć film? Teraz jest czas! Nie myśl o tym, że trzeba myć podłogi, umyć rzeczy lub umówić się na generalne sprzątanie. Pozwól sobie na nie być żoną i matką. Odpocznijcie. Tylko nie tracić czas na bezcelowe chodzenie po Internecie lub coś podobnego. Zajmuj się tylko tym, że tchnie w was siły, zwiększy poczucie własnej wartości. Na stronie “Słoneczne ręce” jest cała seria artykułów o tym, jak zwiększyć poczucie własnej wartości, czytaj tutaj.

Utrata kompetencji zawodowych. Poważny problem, który stoi przed wszystkimi mamami na urlopie wychowawczym. I jeśli masz zamiar kiedyś wrócić do pracy, warto wziąć się w garść i koniecznie przydzielić sobie czas do utrzymania profesjonalnej formy.

Co robić? Jeśli zawód pozwala, znajdź . Prawnicy, nauczyciele, psychologowie, księgowi, dziennikarze, projektanci, artyści, lekarze, programiści – to niepełna lista zawodów, które pozwalają nie wypaść z swojej dziedzinie. Pieniądze odgrywają mniejszą rolę. A ważne jest, aby pobyt stały “w temacie”. Użyj bazę klientów (sklep), niech konsultacje znajomych lub w Internecie. Czytaj specjalną literaturę. Bądź na bieżąco z nowościami w swojej dziedzinie zawodowej. To jest łatwe do zorganizowania, utrzymując kontakty z kolegami i odwiedzając profesjonalne strony internetowe, fora. Nie leń się! Poświęcaj czas swojego rozwoju zawodowego, nawet jeśli wydaje ci się, że w twoim życiu nic poza pieluchy i pieluchy, więcej się nie stanie.

Obniżenie poczucia własnej wartości. Z tym borykają się prawie wszystkie młode mamy. życia, obecność wyraźnego profilu, przewidywalność, małe życia – wszystko to przyczynia się do poczucia własnej , frazesy, bezwartościowości. Jasne, aktywnym kobietom to szczególnie mocno uderza w poczucie własnej wartości.