Gdy dziecko tylko pojawia się na światło

W dzisiejszych czasach często można usłyszeć zdanie “wszystkie problemy w głowie”, i ona jest zaskakująco prawdziwa. Nie można znaleźć chorobę, która nie dotyczył by nerwowego, jednak bardziej interesujące, aby zrozumieć, jak wydarzenia odległego dzieciństwa mogą mieć wpływ na nasz los.

Gdy dziecko tylko pojawia się na świecie, jest on otwarty świat, gotów się uczyć i dąży do współpracy ze wszystkim, co znajduje się obok. Naturalnie, każda nieadekwatna reakcja otoczenia będzie miało wpływ na jego stan emocjonalny i charakter. Jest to powód, dla którego tak ważne jest, aby jak najwięcej uwagi i troski poświęcić swojemu dziecku, bo w tak młodym wieku to nic jeszcze nie wie, a rodzice są dla niego swego rodzaju przewodnikami przez nieznanego świata. W przyszłości, wszystko, co dzieje się z nim w dzieciństwie, będzie utworzony w dość specyficzny pogląd na życie, który w starszym wieku zmiana będzie bardzo trudne.

Mało kto z dorosłych ludzi może śmiało mówić o tym, że jego dzieciństwo było absolutnie szczęśliwy. Często w młodym wieku wiele do czynienia z różnymi problemami – brakiem uwagi rodzica lub rodziców, niedoborem/nadmiarem miłości, karami fizycznymi, krzyki, niezrozumienie i i nawet . Wszystkie te problemy stały się płodami urazów psychicznych, które rosły razem z dzieckiem.
Wyrażenie urazów z dzieciństwa w zachowaniu ludzi

Kiedy rodzi się dziecko , rodzice nie poświęcają mu wystarczająco dużo czasu i miłości. Nic dziwnego, że taka rasie osobowości będzie duża ilość kompleksów, które pochodzą z poczucia izolacji w dzieciństwie. Dziecko, nie rozumiejąc złożoność relacji dorosłych i przyczynę zachowania rodziców, będzie znalezienie jej w środku siebie. Dorośli, którzy w takich warunkach, nie są w stanie pokochać siebie, bo nigdy nie dostał tej miłości od rodziców, oni podświadomie nie wierzą w jej rzeczywistość, w tym ma to duży wpływ na relacje z płcią przeciwną i zdrowie fizyczne. Dysharmonia dziecka w relacjach z bliskimi prowadzi do dysharmonii postrzegania świata u dorosłego człowieka.

Oprócz wewnętrznej agresji, urazy z dzieciństwa mogą przejawiać się w zewnętrznej agresji, która jest skierowana na ludzi lub w bardziej zaawansowanych przypadkach, na cały świat. Ponadto, rodzina daje początkowe wyobrażenia, zabudowy, dotyczących pieniędzy, miłości, pokoju, jego możliwości i wielu innych rzeczy, które będą mu przeszkadzać w przyszłości.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie Portal Banaby.pl gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy