Cvičení pro mysl

Je možné tlačit činka bez dlouhých a tvrdého tréninku? Zdánlivě naivní otázku. Samozřejmě, že ne. Na to je schopné pouze jednotky, které mají vynikající přírodní dat, protože chcete-li mít silné svaly, pružné vazy a silné srdce, je třeba trénovat. Ale ne méně, než svaly, potřebují cvičení a lidský mozek. A kam delší a solidní. A nejvděčnější “sport” pro naše šedé hmoty, je čtení.
Že dává dítěti čtení?

To, že čtení rozvíjí mozek člověka, ne o metaforické vyjádření. Provedené před několika lety američtí vědci studovat pomocí ukázaly, že díky čtení práce mozku, změní se to i na fyzické úrovni. Knihy rozvíjet myšlenkové schopnosti, obohatit řeč, budí fantazii, rozšiřuje obzory a dávají konkrétní aplikační poznatky.
Učit číst třeba s pomocí případovou studii

Velmi často překvapeni dítě číst rodiče, kteří sami vytáhl zástrčku na knihu hned po škole nebo univerzitě. Dont přestat přemýšlet nad tím, co dítě, po tom, co prohlédnou svět, zkopíruje činy těch, kteří ho obklopuje. Proč proboha by to bude číst, pokud vidí své rodiče s knihou v ruce, obklopen knihami doma? Chcete, aby vaše dítě začal číst? Tak přineste mu příklad. A v určité fázi je velmi důležité číst to “papírové” knihy. Koneckonců, tím, že sleduje vaše čtení z tabletu, telefonu nebo notebooku dítě nemusí pochopit, co přesně děláte. Pro něj, jako pravidlo, gadgets spojeny s hrami. V situaci, kdy dítě vyrůstá obklopen knih a vidí čtení rodiče, jeho osobní zájem o čtení — je to jen otázka času.
Mluvit o hodnotách čtení

Hodnoty dítěti v první řadě rodiče. I když se zdá, že on něco pochopil nebo nepochopil hned,—, nenechte se odradit. Jakékoli informace, které jste mu dali trochu na čas uložen v jeho hlavě. Jemně opakujte to, co jste chtěli se k němu dostat po nějaké době. Ve druhé, páté, desáté jednou — dříve nebo později to bude dávat své plody.
Přečtěte si k dítěti a řekněte mu, příběhy

Dítě je nepravděpodobné, že zájem čtení, pokud ho k tomu nemůže provést postupně. Pohádky a čtení nahlas mu pomůže zamilovat si zajímavé příběhy, obohacují jeho slovní zásobu, začnou se ho učit myslet samostatně. Když bude u dítěte je tvořena zájem o získání nových informací, a to učí písmena, můžete ji navyknout k nezávislému čtení. K tomu je potřeba číst s dítětem nahlas, na role, na druhé straně, dělat pauzy pro projednání akce hlavních hrdinů a zkoumat ilustrace. až do zajímavého místa, může rodič ukončí a nabídnout dítěti přečíst pár řádků sám. Postupně bude to muset dělat častěji. Zájem o vlastní čtení tvořil v období od několika týdnů do několika měsíců. V této fázi je velmi důležité, “přehnaně hůl”. Tím, že před dítě příliš obtížný úkol, můžete se u něj touha číst sami. Všechno se musí dělat postupně.
Na čtení není třeba šetřit

Je zřejmé, že dítě muset koupit mnoho různých věcí. A rodiče také mají své potřeby. Často se knihy mohou zdát jako “zbytečná”, tím, že je možné koupit za principu. To je velmi nebezpečný omyl. Knihy — to je nejdůležitější investicí do budoucnosti dítěte, která do značné míry určí jeho místo v životě. Vzbudit zájem o čtení — to je jeden z nejdůležitějších úkolů pro rodiče. Takže pokud dítě chce novou barvitou dětskou encyklopedii, najděte možnost darovat mu ji (to je, samozřejmě, není o tom případě, kdy dítěti je třeba alespoň něco nového). O mnoho let později si sami budete vděční za takové řešení,…

Sponzory: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou viz odkaz a velmi dobrá kvalita shopu zde a levná koupit zde