Co zrobić, jeśli dziecko nie chce jeść, a niegrzeczne przy stole?

Co zrobić, jeśli dziecko nie chce jeść, a niegrzeczne przy stole? Powinny lub nie powinny zmuszać go do jedzenia? Według lekarzy i psychologów, zachęcać dziecko do jedzenia jest złe zarówno dla jej fizjologicznego i psychicznego samopoczucia. Ludzkie ciało – system samoregulacji. On jest w stanie dostosować się do różnych warunków. Na przykład, apetyt może ulec pogorszeniu w czasie choroby, stres, zmiany klimatu, etc. W związku z tym, aby dziecko do jedzenia w takich chwilach, to znaczy, że ingerować w organizmie i powodować mu zaszkodzić.
Ponadto, zdaniem naukowców z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, dzieci karmione dziecko siłą, potem coraz częściej cierpią z powodu zaburzeń przewodu pokarmowego, tarczycy, a także bardziej podatne na lęków i nerwic. Stałe zmuszając żywności wpływa na powstawanie późniejszego zrozumienia i zdolność do zaspokojenia własnych potrzeb. Te dzieci, jak dorośli, nie może zrozumieć, co oni sami chcą, mają trudności z samostanowienia, z wyboru zawodu i pracy.


Dlatego też, nie należy umieszczać w sercu rządów “Towarzystwa czystych płyt.” Nie staraj się karmić zawartość płyt dziecięcych w dowolny sposób. Z pomocą perswazji ( “dla mamy, dla taty, dla mojej babci …”) lub poprzez groźby ( “dopóki nie jeść od stołu, nie daj się”). Używa karmienia przyniesie.
Jak to może być? Czy muszę zmuszać dziecka do jedzenia

Po tym wszystkim, w wyniku gustów okruchy również nie chce iść. Powszechnie wiadomo, że menu dziecka powinna być zbilansowana i zróżnicowana. Oznacza to, że w żywności musi być obecny owoce, warzywa, nabiał, mięso i ryby. Ponieważ wszystkie one mają niezbędne dla funkcjonowania pierwiastków śladowych i witamin organizm. A jeśli owoc z dzieckiem, co do zasady, nie poddawaj się, a następnie mięso, warzywa czy ryby, może przynieść w “czarnej liście”. Dziecko nie rozumie różnicy między użytecznej i niezdrowym jedzeniem. Tylko dla dziecka istnieje definicja “smaczne – bez smaku.”
Ale nie rozpaczaj. Można starać się sprostać wymaganiom małego smakosza, stosując kilka trików:

próbują mieszać produkty “niekochany” z tymi, dziecko zjada z apetytem. Na przykład, można dodać kabaczki owocowych.
ustalić przyczynę niepowodzenia danej potrawy. Być może dziecko nie jeść mięsa, ponieważ trudno jest ją żuć. Spróbuj do mielenia mięsa w blenderze i dodać go jako takie na miazgę. Dywersyfikacji mięsa menu dziecka – gotować ciasta nadziewane mięsem, pasztet.
zwrócić uwagę na uwadze tabeli porcja i dania zewnętrzne. Powinien on wyglądać pięknie i apetycznie. Układanie na talerzu owsianki eksperymentu. Marka “zające” warzywa “grzyba”, “jeży”. Użyj dekoracje. Zwykły hamburger trochę wybredna nie chce, ale na hamburgery z pomalowanymi oczami i ustami, a może nie chce zrezygnować.
Naczynia z pięknych dzieci. Niech posiłek zamienia się w małą uroczystość i przynosi przyjemność dla dziecka.
jeśli dziecko ma apetyt, zostawić ją w spokoju przez jakiś czas. Prędzej czy później dziecko chce jeść. Nawet jeśli jedzenie dziecko zjadł jedną łyżkę kaszy, rozpacz nie warto. Być może jest wymagane jego ciało w tym momencie nic więcej.
jeśli dziecko nie chce mieć nieznaną potrawę, nie zmuszaj. Zgadzam się, że może po prostu spróbować tego dania.
pamiętać, że wszelkie najbardziej przydatne i pożywne jedzenie może być zastąpiony odpowiednikiem. Ponadto, wśród zdrowych posiłków zawsze można znaleźć smaczne i odwrotnie, zawsze znajdzie się wśród smaczne przydatne. přítomnosti svých vlastních zájmů a koníčků.