Čo robiť, keď dieťa odmieta jesť a neposlušné pri stole?

Čo robiť, keď dieťa odmieta jesť a neposlušné pri stole? Mala alebo nemala nútiť ho k jedlu? Podľa lekárov a psychológov, povzbudiť svoje dieťa k jedlu je zlé pre jeho fyziologické a psychologické pohody. Ľudské telo – samoregulačný systém. Je schopný prispôsobiť sa rôznym podmienkam. Napríklad, chuť k jedlu sa môže zhoršiť počas choroby, stres, klimatické zmeny atď V súlade s tým, aby sa dieťa k jedlu v takých chvíľach, znamená to, že v rozpore s telom a spôsobiť mu škodu.


Okrem toho, podľa vedcov z American Psychological Society, deti, ktoré sú kŕmené dieťa násilím, potom viac pravdepodobné, že trpí poruchami v zažívacom trakte, štítnej žľazy, rovnako ako viac náchylné na obavy a neuróz. Permanentný nútiť jedlo má vplyv na tvorbu neskoršie pochopenie a schopnosť uspokojiť svoje vlastné potreby. Tieto deti, ako dospelí, nemôže pochopiť, čo oni sami chcú, majú problémy s sebaurčenie, pričom pri voľbe povolania a povolania.
Z tohto dôvodu nedávajte v srdci vlády “Spoločnosti čistých dosiek.” Nesnažte sa kŕmiť obsah detských doskách akýmikoľvek prostriedkami. S pomocou presviedčania ( “pre mamu, pre otca, pre moje babička …”), alebo hrozieb ( “dokiaľ nebudú jesť zo stola, nevstávajte”). Používa kŕmenie prinesie.
Ako je to možné? Musím sa nútiť dieťa k jedlu

Koniec koncov, v brázde chuťou omrvinky tiež nechcel ísť. Je dobre známe, že ponuka dieťaťa by mala byť vyvážená a pestrá. To znamená, že jeho jedlo musí byť prítomný ovocie, zeleninu, mliečne výrobky, mäso a ryby. Vzhľadom na to, že všetci majú potrebné pre fungovanie tela stopových prvkov a vitamínov. A ak sa plod dieťaťa, spravidla nikdy vzdať, potom mäso, zelenina alebo ryby, môže priniesť na “čiernej listine”. Dieťa nechápe rozdiel medzi užitočným a nezdravý jedla. Iba definícia existuje pre dieťa “chutí – bez chuti.”
Ale nezúfajte. Môžete sa pokúsiť splniť požiadavky malého gurmána, pomocou pár trikov:

pokúsiť sa miešať “neobľúbených” produkty s tými, ktoré dieťa zje s chuťou. Napríklad, je možné pridať ovocie tekvice.
určiť príčinu zlyhania konkrétneho pokrmu. Možno, že dieťa neje mäso, pretože je ťažké ho žuť. Snažte sa brúsiť mäso do mixéra a pridajte ho ako taký na kašu. Diverzifikovať ponuku mäso dieťa – variť koláče plnené mäsom, paštéta.
dávať pozor na porcie stôl a vonkajšie riadu mysle. Malo by to vyzerať krásne a chutný. Ktorým sa na tanier kaše, experimentu. Značka “zajačikmi” zeleniny, “huby”, “ježkov”. Použiť dekorácie. Pravidelné hamburger trochu nervózny tam nechce, ale na karbonátky s maľovanými očí a úst, možno, že sa nevzdá.
Nádherné detské riadu. Nechajte jedlo premení v malú oslavu a prináša potešenie pre dieťa.
v prípade, že dieťa má zlú chuť k jedlu, nechaj to byť na chvíľu. Skôr alebo neskôr sa dieťa chce jesť. Aj v prípade potravín dieťa zjedol jednu lyžicu kaše, zúfalstva Nestojí to za to. Možno, že je nutná jeho telo v tejto chvíli nič viac.
ak dieťa nechce mať neznáme pokrm, nenúťte. Súhlasíte s tým, že by to mohlo jednoducho vyskúšať tento pokrm.
si uvedomiť, že akýkoľvek najužitočnejší a výživné jedlo môže byť nahradené ekvivalentom. Okrem toho, že medzi zdravými jedlami vždy nájdete lahodná a naopak, tam bude vždy patriť medzi chutné užitočné.