Bawarczycy przeżyli w okresie poza sezonem zmianę trenera

Bawarczycy przeżyli w okresie poza sezonem zmianę trenera – na miejsce Pepa Guardioli przyszedł Carlo Ancelotti. Przyjście do klubu włoskiego specjalisty przyczynił się do zmiany systemu gry – teraz “Bawaria”, ” gra w bardziej pionowy piłka nożna, niż to było w ostatnich trzech sezonach.

Na wiodące role ponownie wrócił Franck Ribery. Arjen Robben aż zostanie przywrócona po kolejnej kontuzji, ale prawdopodobnie jego wpływ na grę Bayernu będzie więcej, niż to było w przypadku . Kingsley Coman (który na razie też jest w szpitalu) i Douglas Costa w nadchodzącym sezonie nie będą stałymi graczami startu. Jerome Boateng przed meczem z “” wrócił do wspólnej grupy, ale w grze udziału nie weźmie, więc parę na środku obrony będzie Javi Martinez.

W pierwszych trzech (w tym Superpuchar Niemiec) grach sezonu “Bawaria” pokazała, że może być różne. W meczu z “Pomocnika” bawarczycy oddali piłkę rywalom i działali na , z których jedna w drugiej połowie doprowadziła do bramce Widal. W grze przeciwko “” mistrz Niemiec lodowisko na przeciwnika, w bramę sześć bez bramek. Przeciwko Schalke Bayern monachium badał pewne problemy, ale w ciągu ostatnich dziesięciu minut Lewandowski i udało się trafić do bramki .

Status: brązowy medalista mistrzostw Hiszpanii i finalista Ligi mistrzów
Trener: Diego Simeone
Najdroższy transfer w okresie poza sezonem: Kevin (z Sewilli) – 32 mln euro
Orientacyjny skład (na początek fazy grupowej): Opierać , Godin, Sawicz, Felipe Luis – Gabi, Minakuchi, , Ferreira Carrasco – ,

“Materaca” bardzo pechowo rozpoczął sezon, dwa razy remis z Przykłady – “” i “”. Jeśli mecz pierwszej rundy brakowało najlepszy strzelec Atletico , przeciw “” Antoine zagrał, ale ani on, ani , ani Torres, który pojawił się na wymianę, nie mogli trafić do bramki.

W meczu trzeciej kolejki przeciwko “” Atletico” stał się podobny do samego siebie próbki kilku ostatnich sezonów. Drużyna Simeone nie dała szans mocnym , pokonując ich na “” z wynikiem 4:0. Oczywiście, w tej grze nie mógł uciec z pola bez gola na koncie francuza ujęcie.

Trzeci sezon z rzędu raczej nie jest głównym problemem dla Atletico jest osadzanie w gry zespołowej linii frontu. Mandzukic (z zastrzeżeniami), i Jackson Martinez stać się ich w Madrycie nie mogli, teraz przyszła kolej na . W grze z “” Kevin miał dwa-trzy miejsca, w których można było się stawić debiutanckiego gola w barwach nowego zespołu, ale te możliwości były napastnik “Sewilla” przeoczyłem.

We wszystkich innych aspektach gry “Atletico madryt” nie zmienia się na przestrzeni już czwartego sezonu. Bardzo sztywna i zwarta gra w środku pola, aktywne połączenia skrajnych obrońców do ataków, niemal całkowity brak indywidualnych błędów w pobliżu własnego pola karnego. Czy wystarczy Simeone sił (przede wszystkim moralnych) dla nowej wyprawy za Pucharem mistrzów? Lub majowy finał przeciwko “Realu” będzie ostatnim jasnym punktem w epoce Diego u steru “atletico”?

Status: mistrz Holandii
Trener: Filip Koku
Najdroższy transfer w okresie poza sezonem: Bart (z Utrechtu”) – 6 mln euro.
Orientacyjny skład (na początek fazy grupowej): Zoot – , Moreno, -Spokojny, Willems – , Hendrix, , – , , de Jong

PSV znacznie różni się od “Ajax”, z którym “Radom” spotkał się podczas kwalifikacji. Drużyna Filipa Koku znacznie bardziej niezawodne działa na ich połowie boiska, chociaż, jak każda holenderska drużyna PSV pomija wiele.

Zobacz tez: strona www